Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 27 sierpnia 2013

377.

                 

               (…) Witaminy z grupy B. To kilkanaście różnych substancji, ściśle ze sobą współpracujących w procesach metabolicznych organizmu. Każda witamina ma swój profil działania i nie może zastąpić innej. Ich skuteczność jest większa, jeśli są przyjmowane razem. Żebyście sobie uzmysłowili, jak ważna jest KAŻDA z witamin grupy B, omówię wszystkie: (…)
Uwaga! Jeśli uważasz że, potrzebujesz zwiększonej dawki któregoś z wymienionych niżej  preparatów, skonsultuj się z lekarzem.
Wit. B1(tiamina) odgrywa ważną rolę w metabolizmie węglowodanów. Jest niezbędna do prawidłowej pracy mięśni serca i układu nerwowego, dlatego nazywana jest „witaminą intelektu”. Uwaga, nawet niewielki niedobór może wpływać na nasze zdrowie!  Skutki niedoboru to: Zaburzenia czynności centralnego układu nerwowego - uczucie osłabienia, zmęczenie, oczopląs, zaburzenia pamięci, koncentracji, depresja. Niewydolność krążenia - przyspieszona akcja serca, powiększenie wymiarów serca, obrzęki kończyn górnych i dolnych. Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego -  utrata łaknienia, nudności, wymioty, biegunki, bóle brzucha, brak apetytu, spadek wagi. Skutki nadmiaru, (możliwe tylko w wypadku zastrzyków) – osłabienie, obrzęki, poty, nudności, zmęczenie, duszność, obrzęk krtani, zawroty głowy, drżenie mięśni, zaburzenia rytmu serca, reakcje alergiczne,  w skrajnych przypadkach może dojść do śmierci.
Stężenie zmniejsza się u osób długo leczonych lekami moczopędnymi. Kawa, herbata, alkohol, wypłukują ją z organizmu a także proszek do pieczenia i soda. U osób chorych na cukrzycę zmniejsza mrowienie kończyn dzięki dobremu wpływowi na układ nerwowy. U osób starszych witamina ta obniża ciśnienie krwi, hamuje utratę masy ciała, poprawia sen, pamięć i zwiększa energię. Ma wpływ na nastrój i koncentrację. Wspomaga trawienie, przynosi ulgę w niestrawności, przyśpiesza gojenie się ran. Jest podawana w większych dawkach przy depresji i psychoz związanych z odstawieniem alkoholu. Dzienne zużycie to 1 - 0.8 mg. Najlepiej wchłania się w środowisku kwaśnym, rozpuszcza się w wodzie. Pożywienie pokrywa zwykłe zapotrzebowanie na tą witaminę. Nadmiar usuwany jest wraz z moczem. Najbogatszym źródłem jest chuda wieprzowina, pełne ziarna zbóż, razowy chleb, suszona fasola, orzechy, pistacje, nasionach roślin jak słonecznik, sezam. A także, drożdże, pomarańcze, suszone owoce, kiełki pszenicy wątroba, nerki, ziemniaki, brunatny ryż i soja. Najlepiej jest wchłaniana z kompleksem witamin B, witaminą C, witaminą E, manganem i magnezem. CDN…

PS. Moi złoci, materiały zamieszczone w blogu, zbierałem z różnych miejsc, książek i internatu. Mają służyć ludziom chorym jak ja, ciekawym, oraz znudzonym. Nie zbierałem tych materiałów dla ludzi którzy za pieniądze chcieli by je wykorzystać, podpisać swoim nazwiskiem i umieścić w mediach. Proszę więc, zostawcie je na moim blogu i nie kopiujcie. Jak chcecie się podzielić wiadomościami tu zdobytymi, wystarczy przesłać ten internetowy adres zainteresowanej osobie. Dziękuję. ;-*

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz